• Aktualności

            • Szkolna Liga Ortograficzna 2021/2022

              29.06.2022

              Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!

              Za nami kolejny rok zmagań ortograficznych. Każdy z nas wie, ze droga do opanowania nawyku ortograficznego jest niezwykle długa i trudna, a gwarantem sukcesu systematyczna praca. W tej drodze wspierali was i pomagali nauczyciele języka polskiego i wychowawcy klas 1-3, którzy ciągle poszukują nowych i ciekawych metod, które mają sprawić choć trochę, że nauka ortografii stanie się przyjemna. Poprzez zabawę i różnorodne ćwiczenia starali się uatrakcyjniać zajęcia, by nie były one ani monotonne, ani nudne. Uczniowie przez cały rok cyklicznie pisali dyktanda pełne pułapek, oczywiście ortograficznych. O tytuł Mistrza Ortografii dzielnie walczyli najlepsi przedstawiciele każdej klasy. Poza tym odbył się turniej w kategorii duety, który wymagał od uczestników współpracy i zgrania oraz klasowy konkurs poetycko-ortograficzny. Nadszedł czas na podsumowanie. Oto wyniki.  

              MISTRZOWIE ORTOGRAFII ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

              KLASY 2

              Szymon Krawuczke (2a)

              Ksawery Tarabura (2b)

              Jacek Chylak (2c)

              KLASY 3

              Łukasz Król (3a)

              Lilianna Dzierżęga (3b)

              Julia Latoń (3c)

              KLASY 4-6

              Im. Julia Michalska (6b)

              II m. Natalia Smozik (6a)

              III m.  Milena Gamoń (5a)

              KLASY 7-8

              I m. Zuzanna Danielewska (7c)

              II m. Emilia Gawliczek (8b)

              III m. Hanna Słowik (8a)

                        Malwina Krzyżaniak (7a)

              DUETY KL. 4-6

              I m. Milena Gamoń, Kinga Kula (5a)

              II m. Julia Michalska, Dawid Wita (6b)

              III m. Zofia Piekar, Oliwia Dudek (4b)

              DUETY Kl.7-8

              I m. Hanna Słowik, Adam Górecki (8a)

              II m. Emilia Gawliczek, Blanka Zielińska (8b)

              III m. Zuzanna Danielewska, Aleksandra Biela (7c)

              Klasowy konkurs poetycko-ortograficzny Wierszem łatwiej, szybciej, radośniej czyli rymowanki, wyliczanki, fraszki oraz inne sposoby skuteczne w nauce ortografii

              I m. klasa I b

              II m. klasa III b

              III m. klasa II a

              Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. Życzymy powodzenia w dalszym przyswajaniu zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.

              Pamiętajcie, nawet podczas wakacji, kiedy będziecie odwiedzać różne zakątki świata, że język jest ważną częścią każdego narodu i świadectwem jego istnienia. Powinniśmy go używać poprawnie, dbać o niego, a także cieszyć się jego pięknem.

              Do zobaczenia we wrześniu.😊

               

               

               

            • Szkolna Liga Czytelnicza

              30.06.2022

              W bibliotece, z książek na półkach, trąbią słonie, kuka kukułka, kwitnie paproć, krzyczą Indianie, szumią żagle na oceanie.

              We wrześniu w naszej szkole po raz pierwszy ruszyła Szkolna Liga Czytelnicza, w ramach której podjęliśmy wiele działań i świętowaliśmy między innymi:

              • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
              • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów
              • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
              • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
              • Światowy Dzień Poezji
              • Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek
              • Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

              Uczniowie z zapałem i zaciekawieniem uczestniczyli w konkursach (Jesienny Konkurs Recytatorski, deklamowanie wierszy Marii Konopnickiej, Piszemy list do Polski, Piszemy list dla Ziemi, na najlepiej przebraną klasę z okazji Dnia Postaci z Bajek), wykonywali liczne prace plastyczno-techniczne oraz tworzyli gazetki tematyczne. Przedszkolaki jak i uczniowie klas 1-8 wzięli udział w spotkaniach czytelniczych. Przeprowadzono cykl zajęć pod hasłem Mania, dziewczynka inna niż wszystkie poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie - kobiecie, która jako jedyna na świecie została dwukrotnie nagrodzona Noblem. Klasy piąte dołączyły do programu Wychowanie przez Czytanie, w trakcie którego zapoznali się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań uznanych polskich autorów ze zbioru Gorzka czekolada. Na koniec przygotowali krótką prezentację multimedialną na temat wybranej przez siebie wartości.

              Niejednokrotnie uczniowie mogli przekonać się, że to właśnie bohaterowie książek uczą wielu życiowych mądrości, pokazują, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy. 

              Natomiast 20 czerwca odbył się apel pod tytułem Kto czyta książki, żyje podwójnie. W tym dniu nasze szkolne mury odwiedziła miłośniczka czytania Pani Izabela Fudali, która od 20 lat pracuje w księgarni Sowa w Żorach. Przybliżyła nam tajniki pracy księgarza oraz drogę, jaką musi przebyć książka od autora do czytelnika. Przedstawiła również swoje propozycje czytelnicze na lato. Duże zainteresowanie wzbudziły książki napisane    w gwarze śląskiej, np. Mały Princ, Kubuś Puchatek. Na koniec najbardziej uważnym słuchaczom wręczyła bony podarunkowe. Podkreśliła również, że w życiu każdego człowieka ważna jest pasja. Jeśli stanie się ona jednocześnie pracą, to niewątpliwie będzie to klucz do szczęśliwego życia. Zaznaczyła jednak, że trzeba nad nią pracować, aby nigdy nie wygasła. Poza tym wysłuchaliśmy fragmentu wywiadu z Katarzyną Bond Jak zostać pisarzem/pisarką oraz został przeprowadzony quiz czytelniczy sprawdzający znajomość lektur szkolnych.

              Podsumowując, Szkolna Liga Czytelnicza to próba kształtowania człowieka, który spełnia się, odkrywając radość czytania, ma potrzebę zdobywania i wykorzystywania wiedzy, szczęśliwego człowieka poszukującego wartości, według których pragnąłby żyć i przekraczać granice swojego poznania i akceptacji.

            • Mam Talent 2022

              23.06.2022

              Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Mam Talent za nami. Były tańce, występy wokalne, gry na instrumentach, pokazy prac plastycznych oraz inne ciekawe talenty. W tym roku, jury miało wyjątkowo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie. Po burzliwych naradach udało się. Przedstawiamy laureatów:

              Kalsy I - III

              1 miejsce - Łukasz Broniec kl. II c

              2 miejsce - Małgorzata Lewandowska kl IIIc oraz Maksymilian Stajer kl. I a

              3 miejsce - Natalia Lach kl II a

               

              Klasy IV - VIII

              1 miejsce - Karolina Stasiak kl. V b

              2 miejsce - Hanna Słowik kl. VIII a

              3 miejsce - Oliwier Kuś kl. IV b

              Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

            • Ósmoklasiści w stolicy

              22.06.2022

              6-8 czerwca 2022 roku uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  spędzili  trzy dni na wycieczce w Warszawie.  

              Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Łazienkach Królewskich, gdzie podziwialiśmy kompleks parkowo – pałacowy z Oranżerią, Pałacem na wodzie, amfiteatrem. Podziwialiśmy odrestaurowany samochód Józefa Piłsudskiego ustawiono w przeszklonym, podświetlanym pawilonie przy wejściu do Łazienek znajdującym się przy Belwederze. Kolejnym punktem było muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie  przybliżono obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, stanowiący do dziś przykład męstwa, heroizmu i walki o wolność. Ekspozycje  ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych Warszawiaków, grozę walk oraz umundurowanie, broń, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Obejrzeliśmy też niedługi, ale przejmujący film w pokazujący miasto składające się ruin zaraz po wyzwoleniu.Następnie podziwialiśmy panoramę stolicy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki.

              Kolejną atrakcją był przejazd Metrem oraz odwiedzenie Galerii Powiśle, która znajduje się w starej elektrowni. Tam podziwialiśmy pokaz kolorowych fontann multimedialnych. Nocą Warszawa była rozświetlona i kolorowa, przeszliśmy przez zabytkowy teren Uniwersytetu przy Krakowskim Przedmieściu. Kolejnym punktem była zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego.

              Kolejny dzień był również intensywny i ciekawy. Rozpoczęliśmy doświadczeniami w Centrum Nauki Kopernika, gdzie każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie, doświadczyć wielu zjawisk i wykonać samodzielnie liczne doświadczenia. Odwiedziliśmy Bibliotekę Uniwersytecką z jej dachu podziwialiśmy panoramę Warszawy. Również ciekawe było zwiedzanie z przewodnikiem terenu Stadionu Narodowego. Ważnym punktem na mapie stolicy był Cmentarz Wojskowy na Powąskach z grobami harcerzy Szarych Szeregów.

              Ostatniego dnia  zwiedziliśmy Zamek Królewski,  zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Przespacerowaliśmy się na rynek Starego Miasta, na środku którego stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Podeszliśmy do Barbakaniu i przeszliśmy  po średniowiecznych murach. Na Krakowskim Przedmieściu podeszliśmy do Pałacu Prezydenckiego.

              Wyjazd był dla nas niezapomnianym przeżyciem.

            • Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

              19.06.2022

              Dnia 15 czerwca 2022 roku kasy VI a, VI b i V a wybrały się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą  do Ojcowskiego Parku Narodowego. W czasie zwiedzania wszyscy mogli na własne oczy podziwiać walory krajobrazowe parku. Oglądaliśmy zamek w Pieskowej Skale, spacerowaliśmy Doliną Prądnika oraz podziwialiśmy ostańce, takie jak: Brama Krakowska, czy znana wszystkim Maczuga Herkulesa. W Muzeum Przyrodniczym w Ojcowie uczniowie obejrzeli film, ukazujący etapy powstawania krajobrazu Ojcowskiego Parku Narodowego i podziwiali wystawy prezentujące florę i faunę parku. Wielka frajdą było także zwiedzanie Jaskini Łokietka. W czasie wycieczki oczywiście nie zabrakło czasu na zrobienie zdjęć i zakup pamiątek. Wszystkiemu towarzyszyła wyśmienita zabawa i piękna pogoda. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Mc Donald’s, gdzie po niezapomnianych wrażeniach spożyliśmy posiłek. Zmęczeni, ale pełni cudownych wspomnień związanych z wycieczką wróciliśmy około 20:00 pod szkołę.

               

            • Podręczniki do religii na rok szkolny 2022/2023

              14.06.2022

              Lista podręczników do religii obowiązujących w poszczególnych klasach:

              Klasa I, Red.: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek „Poznaję Boży świat”. Podręcznik do religii dla klasy I szkoły podstawowej.    Wyd.: Jedność, Kielce

              Klasa II, Red.: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak „Odkrywam królestwo Boże”. Podręcznik do religii dla klasy II szkoły podstawowej.  Wyd.: Jedność, Kielce

              Klasa III, Red.: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak „Poznaję  Jezusa.” Podręcznik do religii dla klasy III szkoły podstawowej. Oraz Zeszyt ćwiczeń. Wyd.: Jedność, Kielce

              Klasa IV, Red.: ks. Zbigniew Marek SJ    „Zaproszeni przez Boga”. Podręcznik do religii dla klasy IV szkoły podstawowej. Wyd. WAM Kraków

              Klasa V, Red.: ks. dr K. Mielnicki,E. Kondrak
              „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”. Podręcznik do religii dla V klasy szkoły podstawowej.    Wyd. Jedność, Kielce

              Klasa VI, Red.: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak    „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno”.
              Podręcznik do religii dla VI klasy szkoły podstawowej. Wyd. Jedność, Kielce

              Klasa VII, Red.: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak    „Szczęśliwi, którzy czynią dobro”. Podręcznik do religii dla VII klasy szkoły podstawowej.    Wyd. Jedność, Kielce

              Klasa VIII, Red.: ks. Władysław Kubik SJ    Jestem z wami. Podręcznik do religii dla  klasy VIII szkoły podstawowej (lub II gimnazjum).    Wyd. WAM Kraków

               

              W podręczniki do religii rodzice, opiekunowie zaopatrują swoje dzieci we własnym zakresie.

               

            • Egzamin na kartę rowerową

              13.06.2022

              Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie.

              Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, opanował technikę kierowania rowerem.

              Nasi uczniowie systematycznie utrwalali sobie przepisy ruchu drogowego.  Uczniowie, którzy uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego, przystąpili 10 czerwca do sprawdzianu praktycznego – rowerowego toru przeszkód.

              Egzamin przeprowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Żorach .

              Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawa jazdy”.

               

            • Finały Igrzysk Dzieci

              13.06.2022

              W miniony wtorek 7 czerwca, na stadionie lekkoatletycznym w Rudzie Śląskiej, odbył się Finał Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Nasze lekkoatletki zaprezentowały się wspaniale zajmując XI miejsce w województwie. Drużyna dziewczynek w składzie: Zofia Zichlarz, Klaudia Gajda, Julia Beszta-Borowska, Antonina Dzierżęga, Milena Czaus, Aleksandra Biela i Marta Skupień dostarczyła nam wielu niezapomnianych przeżyć i emocji. Dziewczynki walczyły w ogromnym upale, zmagały się z drobnymi kontuzjami, wielkim stresem, a mimo to dzielnie pokonywały kolejne konkurencje osiągając bardzo dobre wyniki. Należą się im wyrazy uznania i gratulacje, swoim wspaniałym występem zapisały piękną kartę w sportowej historii naszej szkoły. Nasze zawodniczki zapewniły, iż będą dalej wytrwale trenować, aby za rok również dojść tak wysoko i pojawić się w gościnnych progach pięknego stadionu w Rudzie Śląskiej. Wszyscy trzymajmy za to kciuki!!! Podziękowania należą się również Rodzicom, którzy wytrwale i do końca byli z nami, kibicowali dziewczynkom, wspierali mentalnie dobrym słowem i zagrzewali do walki, robili pamiątkowe zdjęcia, podawali zmienne buty etc.:) Z Nimi wszyscy czuliśmy się tam pewniej:) Poniżej galeria zdjęć z zawodów, zachęcam do oglądania.

              Na zdjęciach występy naszych zawodniczek w czwórboju lekkoatletycznym finału Igrzysk Dzieci w Rudzie Śląskiej

            • Wizyta 6b w Miejskiej Bibliotece Publicznej

              08.06.2022

              8 czerwca uczniowie klasy 6b wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach. Panie bibliotekarki  oprowadziły uczniów po nowoczesnych i niebanalnych wnętrzach budynku. A było co zwiedzać, bo budynek biblioteki jest naprawdę duży. Uczniowie odwiedzili poszczególne strefy, na które podzielona jest biblioteka- strefę dla dorosłych, dla młodych, (a tu strefę gier planszowych, komputery i stacje odsłuchu muzyki), zajrzeli także do siedziby Radia Żory i podziwiali wystawę prac artystów w galerii sztuki. Wizyta w bibliotece zakończyła się w sali kinowej, gdzie uczniowie obejrzeli film,który sami wybrali z bogatej kolekcji płyt DVD, jakimi dysponuje biblioteka.Była to ciekawa podróż w krainę książek, a spotkanie zachęciło niejednego ucznia do ponownego odwiedzenia oraz założenia karty czytelnika.

            • Wyjazdowy Dzień Dziecka

              08.06.2022

              Jednym z najbardziej wyczekiwanych dni przez dzieci jest Dzień Dziecka. W tym roku klasa 1a postanowiła spędzić ten wyjątkowy czas na integracyjnej  wycieczce w otoczeniu pięknej przyrody w Pszczynie.

              Wczesnym, pogodnym rankiem pierwszego czerwca młodzi uczniowie odwiedzili Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, gdzie czekały na nich specjalnie przygotowane atrakcje: chodzenie na szczudłach, pranie na ,,waszbrecie", przeciąganie liny, cymbergaj czy wyścigi w workach. Oprócz fantastycznej zabawy, dzieci zwiedziły skansen, a w nim wiele zabytków m.in młyn wodny, dawną pasiekę, spichlerz dworski, a potem również zagrodę ze zwierzętami, park oraz rynek.

              Z całą pewnością ,,wyjazdowy Dzień Dziecka” był wesoły, beztroski i niezapomniany!

            • Z wizytą w pasiece

              02.06.2022

              O zadziwiającym życiu pszczół oraz ich znaczeniu dla naszego środowiska mogli się dowiedzieć uczniowie klasy 1a, którzy 30 maja br w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej odwiedzili pasiekę ,,Ratujmy pszczoły – mogą żyć wśród nas!” w Boryni. Oprócz ciekawostek na temat tych pożytecznych owadów, dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwą pszczelą rodzinę w przeszklonym pokazowym ulu.  Pod koniec wizyty uczniowie wraz z opiekunami naszej szkoły zostali poczęstowani przepysznym miodem z pasieki przez pszczelarza, jak również obdarowani upominkami przez JSW, będącej inicjatorem projektu edukacyjnego „Miód z jastrzębskiej pasieki”.

              Serdecznie dziękujemy!

               

            • „Odzyskajmy zużyte baterie”

              28.05.2022

              W maju odbyło się w naszej szkole podsumowanie całorocznej akcji zbiórki baterii. Jej celem  jest wyrabianie odpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska i podejmowanie praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska poprzez segregację odpadów.
              Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zarówno uczniów, jak i rodziców udało nam się zebrać 18.340 sztuk baterii! 
              Wyniki zbiórki przedstawiają się następująco:

              I miejsce-VIIIb( ilość baterii-3843 )

              II miejsce-VIIa-( ilość baterii-2241) 

              III miejsce-IIa-( ilość baterii-2203) 

              Klasa VIII b w nagrodę uda się w czerwcu na seans filmowy do Kina na Starówce w Żorach-gratulujemy!
              Aktywny udział w zbiórce pokazuje, że zależy nam, aby jak najlepiej chronić naszą planetę-dziękujemy!

            • Poznajemy nasze miasto

              25.05.2022

              23 maja uczniowie klasy 6a udali sie na zajęcia warsztatowe w ramach zajęć z dziejów Żor. Przespacerowaliśmy się szlakiem najważniejszych punktów historycznych  znajdujących sie w dzielnicy Śródmieścia, powtarzając w terenie wiadomości zdobyte wcześniej na lekcjach w szkole. Następnie uczniowie wykonywali zadania na podstwie kart pracy i przy okazji szkolil swoje umiejetności wykonywania zdjęć różnych obiektów zarówno historycznych jak i wspólczesnych. Dzięki takim zajęciom młodzież jeszcze bardziej utożsami się z miejscem, w którym żyje na co dzień, ze swoją Małą Ojczyzną.

            • Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu to jedno z miejsc, o którym należy pamiętać i które należy znać.

              25.05.2022

              19 maja 2022 roku klasy 8a, 8 b oraz 7c wraz z nauczycielami brali udział w niezwykłej lekcji historii na terenach byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Zetknili się z jednej strony z ogromnym ludzkim cierpieniem, a z drugiej z wielkim okrucieństwem oprawców. Osobiste rzeczy więźniów, ubrania, obuwie, ludzkie włosy, fotografie cierpiących z głodu dzieci, warunki obozowe, doświadczenia medyczne, miejsca kaźni wstrząsały najbardziej. Opowieści przewodników Muzeum, m.in.: o bezwzględnym traktowaniu więźniów, selekcjach dopełniły obrazu okrucieństwa II wojny światowej. Ten dzień i miejsce na długo zapadną w pamięć uczestnikom wizyty w Muzeum Auschwitz-Birkenau. Pod Ścianą Śmierci, gdzie rozstrzelano kilkadziesiąt tysięcy ofiar złożylismy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Udaliśmy się również do Brzezinki obozu oddalonego o kilka kilometrów od Oświęcimia. Każdy z nas zapamięta tą lekcję historii i miejsce gdzie „ Ludzie ludziom zgotowali ten los.” 

            • Bal ósmoklasistów

              25.05.2022

              6 maja 2022 r odbył się KOMERS - czyli tradycyjna zabawa dla uczniów klas ósmych kończących szkołę. Imprezę rozpoczęli od tradycyjnego Poloneza, który wyszedł im znakomicie. Imprezę uświetnili muzyką i konkursami DJ. Rodzice zadbali o smaczne menu. Był także piękny i pyszny tort okolicznościowy. Nasza młodzież jak zawsze stanęła na wysokości zadania i wszyscy przemiło spędzili czas na wspólnej zabawie. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie balu, który stanie się miłym wspomnieniem (jednym z wielu!) cudownych beztroskich lat spędzonych w naszej szkole.

            • Wygrałyśmy, przegrać nie mogłyśmy!

              20.05.2022

              12.05.2022 r. w SP - 4 w Żorach odbyły się zawody międzyszkolne  w Czwórboju Lekkoatletycznym rocznika 2009 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowały drużyny: dziewcząt (Julia Beszta - Borowska, Aleksandra Biela, Antonina Dzierżęga, Klaudia Gajda, Marta Skupień, Zofia Zichlarz) oraz chłopców (Paweł Adamiec, Bartosz Kania, Dominik Lebok, Kacper Rugor, Bartosz Towścik, Wiktor Wywiórka).

              Drużynowo dziewczęta wywalczyły I miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na II pozycji.

              Dodatkowo reprezentacja zdobyła aż 12 nagród indywidualnych:

              Zofia Zichlarz - I m. w biegu na 600 m, I m. w biegu na 60 m, I m. w skoku w dal oraz tytuł NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI
              Dominik Lebok - II m.  w rzucie piłeczką palantową, II m. w skoku w dal oraz tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA
              Bartosz Towścik - II m. w biegu na 60 m, II m. w skoku w dal
              Klaudia Gajda - III m. w biegu na 60 m, III m. w skoku w dal
              Julia Beszta - Borowska - II m. w skoku dal.

              Dziewczęta, zajmując I miejsce pośród wszystkich reprezentacji żorskich szkół, zapewniły sobie awans do zawodów na szczeblu rejonowym. Zawody te odbyły się 19.05.2022r. w Rybniku.  Drużyna dziewcząt, w nieco zmienionym składzie (Antoninę Dzierżęgę wyeliminowała kontuzja i zastąpiła ją godnie Milena Czaus), wywalczyła I miejsce i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 07.06.2022r. w Rudzie Śląskiej.


              Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i uczniom tych wspaniałych sukcesów i mocno ściskamy kciuki życząc dziewczynkom udanego występu podczas finału wojewódzkiego. Oby, także i tym razem, nasze lekkoatletki wróciły z zawodów ze śpiewem na ustach: „Wygrałyśmy, przegrać nie mogłyśmy!”.

              Na zdjęciach zawodniczki i zawodnicy uczestniczący w Czwórboju Lekkoatletycznym - Igrzyska Dzieci

            •  Międzynarodowy Dzień Ziemi

              28.04.2022

              22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto, które jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. Łączymy siły, aby uświadomić wszystkim, jak ważne są działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska, w którym żyjemy. Również w naszej szkole były promowane postawy proekologiczne. Z tej okazji uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą p. J. Maziarek przygotowali dla społeczności uczniowskiej apel „W obronie Ziemi” .Mamy nadzieję, że będzie on jedną z cegiełek tworzących fundament świadomości ekologicznej naszych uczniów. W ramach obchodów tego święta odbył się także Konkurs Wiedzy Ekologicznej .Jego wyniki przedstawiają się następująco:

              I miejsce- Hanna Słowik kl. VIII A

              II miejsce-Mateusz Lewandowski kl. VII A

              III miejsce-Tytus Juzek kl. VII A

              Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

            • Zapal się na niebiesko!

              20.04.2022

              „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” to hasło corocznej akcji wpisującej się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Celem inicjatywy jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, a także kształtowanie postaw poszanowania dla „inności” oraz akceptacji dla osób z niepełnosprawnościami.

              Również nasza szkoła przyłączyła się do akcji i w ramach zajęć lekcyjnych z pedagogami, uczniowie uczyli się co to jest autyzm oraz jak budować zrozumienie i akceptację dla osób z autyzmem. W geście jedności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami,  uczniowie i pracownicy szkoły, w dniu 4 kwietnia ubierali się na niebiesko oraz brali udział w doświadczeniu sensorycznym z tajemniczymi pudełkami.

              Dla tych, którzy nie mogli być obecnie w czasie zajęć, zamieszczamy krótki film mówiący o funkcjonowaniu osób z autyzmem.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Żorach
      • 32 43 58 735 603 152 422
      • ul. Wodzisławska 201 44-245 Żory Poland
      • Przedszkole nr 17 im. Św. Jana Pawła II Szkoła Podstawowa nr 11 im. Gustawa Morcinka
      • mgr Sylwia Rojewska-Mazur
      • mgr Aneta Kieryk mgr Michał Szweda mgr Barbara Pawlas
      • czynny od poniedziałku do piątku (w budynku byłego gimnazjum) godz. od 8.00 do 15.00
      • od poniedziałku do piątku (w budynku przedszkola)
      • 48847000012001001108970001
    • Logowanie