• Aktualności

            • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Ekologicznej

              09.05.2024

              23 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić się w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ekologicznej.

              W kategorii klas I-III największą ilość punktów w naszej szkole zdobyli:

              Filip Piontek-klasa 1a

              Jan Buchta-klasa 1a

              Ignacy Krauze-klasa 1a

              W kategorii klas IV- VI:

              Kaja Bojarska-klasa 5a

              Fabian Pielka-klasa 5b

              Norbert Fugiel-klasa 5c

              W kategorii klas VII- VIII:

              Zuzanna Bagińska-klasa 8a

              Alicja Kowol-klasa 8a

              Klaudia Gajda-klasa 8a

              Zwycięzcom gratulujemy, a uczniom, którzy licznie przystąpili do Turnieju dziękujemy za udział i wysoki poziom wiedzy, który zaprezentowali!

            • Apel z okazji Dnia Ziemi

              26.04.2024

              Dnia 26 kwietnia odbył się apel dla klas IV- VIII z okazji Dnia Ziemi,który przygotowali reprezentanci klas:4b,4c,5b,6a,8b. Uczniowie przybliżyli problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi.Młodzi artyści podkreślili, że najlepszym prezentem dla Ziemi jest nasza codzienna ekologiczna troska – dokręcony kran, zgaszenie niepotrzebnej żarówki, odpowiednie zachowanie w lesie.Liczymy, że zasady młodego ekologa przedstawione na apelu uczniowie naszej szkoły wprowadzą w życie.

            • "Wodne wyzwania”z PAH

              23.04.2024

              "Wodne wyzwania” to gra zespołowa od Polskiej Akcji Humanitarnej, w którą 23 kwietnia zagrali  uczniowie klasy 8b. Gra dotyczy braku dostępu wody w różnych rejonach świata. Uczestnicy wcielili się w rodziny zamieszkujące globalne Południe i na własnej skórze przekonali się jak ograniczony dostęp do wody wpływa na każdy aspekt życia – zdrowie, edukację, dobrobyt.Taka forma przekazywania wiedzy bardzo podobała się uczniom, dlatego kolejne klasy również podejmą się tego wyzwania.

            • Targi Edukacji i Wolontariatu

              17.04.2024

              17 kwietnia w historycznym budynku Dworca Kolejowego odbyły się Targi Edukacji i Wolontariatu. Przedstawicieli klas 8, a jednocześnie członków Szkolnego Klubu Wolontariatu nie mogło na nich zabraknąć.To była  okazja, by zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych oraz szansa na zaangażowanie się w działalność wolontariacką i zdobycie doświadczenia, które będzie atutem w przyszłej karierze zawodowej.

            • MOSiR Żory zaprasza: "Biathlon Dla Każdego"

              15.04.2024

              Ruszyły zapisy do udziału w jubileuszowej edycji „Biathlon Dla Każdego”. W zawodach mogą uczestniczyć dzieci, młodzież oraz dorośli. Klasyfikacja obejmuje kategorie indywidualne a także  kategorię,  w której mogą  rywalizować drużyny złożone z członków rodzin – „Family CUP”.

              W tym roku na starcie mogą pojawić się również 6-latki (rocznik 2018).

              Dla każdej grupy wiekowej określony jest dystans biegowy połączony ze strzałami z karabinka laserowego do tarczy. Udział w zawodach jest bezpłatny. Każdy może spróbować! Wszyscy otrzymują na mecie upominek a zwycięzcy nagrody rzeczowe oraz statuetki.

              To doskonała okazja do popularyzacji i upowszechniania biathlonu. Impreza połączona jest z licznymi, dodatkowymi atrakcjami a także punktami wystawienniczymi.

              Zapisany na zawody przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 24 maja 2024 r. Organizator ustala limit uczestników – decyduje kolejność zgłoszeń.

              Harmonogram imprezy:
              godz. 09:30-10:45 – odbieranie numerów startowych,
              godz. 11:00 – start do pierwszego biegu,
              ok. godz. 14:30 – zakończenie zawodów i wręczenie nagród  

              Organizator: Polski Związek Biathlonu, Współorganizator: MOSiR Żory

              Na zdjęciu plakat promujący imprezę

            • Wyjazd ósmoklasistów na Jasną Górę

              11.04.2024

              Wtorek, 9 kwietnia, start - godz. 8. 30, klasy 8 a i 8 b. Cel: Częstochowa – Jasna Góra.

              Po 90 minutach w wygodnym i bezpiecznym autokarze docieramy do celu.

              Pierwsze kroki to spacer po Jasnogórskich Wałach, które stanowią pozostałość dawnych umocnień klasztoru. Z tego poziomu obserwujemy zbudowaną na początku XX wieku drogę krzyżową. 14 figur odlanych z brązu umieszczono na cokołach w parku klasztornym, otaczającym mury Sanktuarium.

              Zatrzymujemy się przy bastionie północno – zachodnim, by zobaczyć repliki armat z czasów Potopu Szwedzkiego. Dzisiaj armaty strzelają na wiwat min.: podczas procesji rezurekcyjnej.

              Kolejny przystanek to pomnik Papieża Polaka, św. Jana Pawła II i pamiątkowe zdjęcie grupy naszych uczniów.

              Punktualnie o godzinie 11.00 uczestniczymy w Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu przed Cudownym obliczem Czarnej Madonny. Podczas Mszy św. modlimy się w intencji kandydatów do bierzmowania spośród naszych uczniów, o dobre wyniki egzaminów ósmoklasisty oraz w intencji całej naszej szkolnej społeczności.

              Po Mszy św. jesteśmy świadkami uroczystego zasłonięcia obrazu Matki Bożej.

              Korzystamy również z okazji by zobaczyć Golgotę Jasnogórską Jerzego Dudy-Gracza i Bastion św. Rocha. Bastion obecnie to miejsce ekspozycji militariów oraz pamiątek zrywów narodowych. Podziwiamy też samochód, którym Jan Paweł II przemieszczał się wizytując rzymskie parafie.

              Pełni wrażeń udajemy się na obiad, który daje siły, by realizować drugą część naszych planów.

              Ojciec Tomasz z zakonu Paulinów, z którym spotykamy się w Sali Pamięci w Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego w swojej opowieści przybliża nam temat powołania. Powołanie każdego człowieka, ale też tego szczególnego powołania jakim jest życie kapłańskie i zakonne. Przy tej okazji poznajemy jeszcze inny rodzaj powołania – osoby całkowicie oddane Bogu, a żyjące w 100% w świecie – to kobiety żyjące w Instytutach Świeckich Życia Konsekrowanego.

              Oglądamy jeszcze pamiątki związane z życiem Prymasa Wyszyńskiego min.: parametry liturgiczne, z których korzystał w czasie uwięzienia w Komańczy oraz aparat telefoniczny, dzięki któremu możliwa była ostatnia rozmowa papieża Jana Pawła II kilkanaście dniu po zamachu na Jego życie z Prymasem Polski Kardynałem Stefanem Wyszyńskim tuż przed Jego śmiercią.

              W ostatniej chwili szczęściarze kupują lody, a niektórzy również pamiątki dla swoich najbliższych.

              Zmęczeni wymagającym planem, ale także nazbyt wysoką temperaturą na początku kwietnia bezpiecznie wracamy do swoich domów.

              Składamy serdeczne podziękowania naszym darczyńcom za pokrycie kosztów przejazdu autokarem oraz niezwykle potrzebną w tym dniu wodę mineralną i słodkie rogaliki.

            • Torby bardzo ekologiczne

              05.04.2024

              Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził w marcu akcję ekologiczną organizowaną przez Fundację Ekologiczną Arka. W ramach tej akcji zbieraliśmy materiały do szycia ekologicznych toreb (stare zasłony, obrusy, niepotrzebne materiały itp.)Wykorzystanie często zalegające w naszych domach materiaów daje im „drugie życie" i promuje ideę „zero waste".Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom i rodzicom.Zebrane materiały zostały wysłane na adres Fundacji Ekologicznej Arka.Dziękujemy za Waszą troskę o środowisko!

            • Bieg Nadziei

              03.04.2024

              Zapraszamy wszystkich chcących wesprzeć działalność żorskiego Hospicjum, a jednocześnie wszystkich aktywnych i dbających o swoje zdrowie do udziału w Biegu. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną liczne nagrody od Sponsorów.

            • KONKURS: Matematyczna Gra Planszowa

              12.03.2024

              Pragniemy poinformować, że został rozstrzygnięty konkurs na Matematyczną Grę Planszową. Do konkursu zostało zgłoszonych 6 prac wykonanych przez uczniów klas 4 - 8.

              I miejsce otrzymał Dawid Chmiel klasa 4c

              II miejsce - Jan Zichlarz klasa 4c

              III miejsce - Alan Hadamik klasa 8b.

              Zwycięzcom gratulujemy, otrzymają oni dyplomy i nagrody, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

              Zespół nauczycieli matematyki.

              Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów.

              Na zdjęciach nagrodzone prace konkursowe

            • Paczka dla Hospicjum

              29.02.2024

              Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w lutym akcję charytatywną dla podopiecznych żorskiego Hospicjum, która nie pozostała bez odzewu.Pragniemy serdecznie podziękować za okazane serce Rodzicom i Uczniom klas, które przyłączyły się do zbiórki artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych. Zebrane dary zostały 29 lutego przekazane potrzebującym.Wszystkim darczyńcom raz jeszcze bardzo dziękujemy!

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Żorach
      • 32 43 58 735 603 152 422
      • ul. Wodzisławska 201 44-245 Żory Poland
      • Przedszkole nr 17 im. Św. Jana Pawła II Szkoła Podstawowa nr 11 im. Gustawa Morcinka
      • mgr Sylwia Rojewska-Mazur
      • mgr Aneta Kieryk mgr Michał Szweda mgr Barbara Pawlas
      • czynny od poniedziałku do piątku (w budynku byłego gimnazjum) godz. od 8.00 do 15.00
      • od poniedziałku do piątku (w budynku przedszkola)
      • 48847000012001001108970001
    • Logowanie